Dienos rėžimas

DIENOS REŽIMAS DARŽELYJE

Kas yra režimas .Vaiko dienos režimu vadinama tiksliai nustatyta jo veiklos (poilsio, miego, mitybos ir pan.) tvarka bei taisyklių ir priemonių sistema tam tikram tikslui įgyvendinti. Dienos režimas yra fiziologiškai pagrįstas.

Kam reikalingas režimas. Žmogaus galvos smegenų pusrutulių žievėje kiekvienas periferinis receptorius turi savo specialią vietą, reaguojančią į visus aplinkos ir vidaus organų dirginimus. Kai kurie nors smegenų žievės centrai dirginami, tai palieka savo pėdsakus. Jei tos rūšies dirginimas greitai nepasikartoja, šie pėdsakai išnyksta. Tačiau jei toks pat dirginimas tuo pačiu laiku kartojasi kelis ar net keliolika kartų, šis signalas galvos smegenų žievėje įsitvirtina ir veiksmai pasidaro beveik automatiški. Taip sąlyginių refleksų pagrindu susikuria nesąlyginiai refleksai, kurie tampa nuolatiniais įgūdžiais bei įpročiais.

Pietų miegas. Darželį lankantys vaikai visą dieną praleidžia triukšmingesnėje aplinkoje, atlieka įvairias užduotis (žaidžia, sportuoja, šoka, dainuoja), tad jiems miegas būtinas. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, Lietuvoje darželiuose privaloma užtikrinti vaikams galimybę pamiegoti dieną. Mažiems vaikams  kokybiškas miegas yra vienas iš veiksnių, padedančių išsaugoti gerą savijautą ir sveikatą.  Tik miegodami vaikai tinkamai pailsi, miegas būtinas jų normaliai raidai, fiziniam bei protiniam vystymuisi. Įrodyta, kad neišsimiegojus vaikams daug sunkiau atlikti abstrakčias ir sudėtingas, didesnio smegenų darbo reikalaujančias užduotis.

Gerai miegantys vaikai išsiskiria pozityvesniu savęs vertinimu, tuo tarpu vaikai, kuriems trūksta miego, nesugeba kontroliuoti savo emocijų, jiems sunku susikaupti. Tinkama miego trukmė yra svarbus nuotaikos stabilumo, gero mokymosi veiksnys. Ypatingai svarbus miegas nuvargus, pervargus ar susirgus, jis padeda atgauti jėgas, sveikti.

Pasivaikščiojimas lauke.  Vaikai kasdien 2 kartus šviesiu paros metu vaikai turi būti išvedami į lauką.

Ar galima keisti režimą. Vaiko dienos režimas turi atitikti jo fiziologinius poreikius, amžiaus ypatumus, sveikatos būklę. Režimas pritaikomas atsižvelgiama į vaiko asmeninius poreikius, įpročius, šeimos tradicijas,  sudaromos galimybės trumpinti poilsio laiką ar nemiegoti ypatingais atvejais. Lauko pedagogikos metodą taikančioje grupėje ilginamas vaikų buvimo lauke laikas, miego laiką pasirenka pats vaikas.

Dienos režimas mūsų darželyje

7.00-8.30 – Rytinis pasisveikinimas ir vaikučių laukimas.

8.30-9.30 – Pusrytėliai

9.30-11.30-Kūrybinė ugdomoji veikla grupėje ar darželio kieme (meninė, sportinė, kūrybinė , pramoginė ar individuali veikla)

11.30-12.30- Pasiruošimas pietums. Pietūs (grįžimas iš lauko, stalų dengimas, rankų plovimas)

12.30-15.00- Pietų miegelis (pasakų skaitymai, lopšinių klausymai ir poilsis)

15.00-15.30- Kėlimasis ir ruošimasis vakarienei.

15.30-16.30- Skani vakarienė

16.30-19.00- Žaidimai lauke ir dienelė baigėsi. Pasitinkame tėvelius.