Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Kuriame lauko grupę

Kuriame lauko grupę

El.p. zara.darzelis@yahoo.com
Telef. 8-37 386 723
Atvykus į darželį adresu- Ašigalio g.13, Kaunas.
Elektroniniu būdu adresu https://i-darzeli.kaunas.lt

Lauko pedagogika. Nuo 2022 metų rugsėjo 1 dienos, darželyje planuojame pradėti taikyti lauko pedagogikos metodą. Tai ugdymo procesas, peržengiantis uždarų patalpų ribas ir vykstantis gamtoje.  Lauko pedagogika paprastai apibrėžiama kaip organizuotas ugdymo ir mokymosi procesas, įgyvendinamas lauke. Vaikai bus ugdomi tų pačių dalykų kaip ir anksčiau, tik ugdomasis procesas bus perkeltas į darželio kiemą  ar kitas lauko erdves už darželio ribų.

Kodėl to reikia. Pirmieji lauko darželiai gimė Skandinavijoje, vėliau atsirado ir Jungtinėje karalystėje, jų sukaupta patirtis atskleidžia, kad vaikų buvimas lauke visą dieną ir ištisus metus daro teigiamą įtaką jų mokymuisi ir vystymuisi.

 • Rečiau serga                      
 • Vaikai daug laimingesni
 • Labiau pasitiki savo jėgomis 
 • Užmezga šiltesnius santykius
 • Auga fiziškai stipresni ir tvirtesni 
 • Tampa saugesni ir emociškai tvirtesni

 

Ugdymo tikslas. Visuomenėje užaugs nauja karta – kuri myli gamtą, ja rūpinasi ir moka ją tausoti. Mes visi gyvename šioje planetoje, todėl turime padėti vaikams pajausti ir suprasti, koks turtas yra gamta, kad ją tausotume, turime pradėti nuo savo įpročių ugdymo. Tu niekada nemylėsi gamtos ir nenorėsi jos saugoti, jeigu jos nepažinsi iš arti, jeigu tau neteks laipioti po medžius, bėgioti aplink juos, pajausti su jais ryšį. Mes neaiškinsime vaikams, kad reikia saugoti gamtą, mes padėsime jiems pajausti, kodėl tai yra svarbu.

Mišraus amžiaus vaikų grupė

Grupėje bus ugdomi vaikai nuo 3 iki 6 metų amžiaus. Augdami įvairaus amžiaus grupėje, vaikai turi daugiau galimybių stebėti aplinkinius ir ugdyti platų spektrą kompetencijų. Augdami mišriose amžiaus grupėse vaikai:

 • Yra draugiškesni, linkę padėti vieni kitiems.
 • Turi galimybę užsiimti ta veikla, kuri atitinka jo lygį bei susirasti jam tinkančius, jį papildančius draugus.
 • Daugiau bendradarbiavimo, mažiau konkuruoja tarpusavyje ir turi mažiau drausmės problemų.
 • Jaunesni vaikai mišriose grupėse mokosi per pavyzdį ir greičiau įgyja ikimokykliniame amžiuje būtinas turėti kompetencijas.
 • Vyresni vaikai įgyja socialines ir emocines kompetencijas, kurių neįgyja būdami tik su savo amžiaus vaikais.
 • Mokosi suprasti skirtumus, susijusius su amžiumi, todėl formuoja įvairiapusiškus santykius o tai svarbu socialinei vaiko raidai.

Kokios oro sąlygos netinka
Netinkamų oro sąlygų ugdymui lauke nėra, tačiau visada svarbu atsižvelgti į vaikų poreikius. Remiantis užsienio ugdymo lauke specialistų patirtimi, ikimokyklinio amžiaus vaikai lauke gali būti tiek, kol jiems smagu ir saugu ten būti. Jei vaikams pasidaro nebemalonu, per šalta, per drėgna, einama į vidų sušilti arba persirengti. Veikla gali būti tęsiama ir patalpose.

Kurioje grupėje bus taikomas lauko pedagogikos metodas
Šis metodas bus taikomas ,,Kiškučių“ grupėje. Čia dirba vyresniojo auklėtojo kvalifikacines kategorijas turinčios mokytojos Daiva ir Birutė. Joms talkins auklėtojos padėjėja Irina ir visa darželio bendruomenė.

Pavyzdinis savaitės planas

Labai svarbu suprasti ką vaikai veikia, ar tai saugu ir atitinka vaikų poreikius, todėl pateikiama pavyzdinį savaitės veiklų planą.

MŪSŲ DIENELĖ
7.00-8.30 val. – Labas rytas, darželi! Vaikų sutikimas lauke.
8.30-8.50 val. – Prabudimo mankštelė Vaikai mankštinasi.
9.00-9.30 val. – Pusrytėliai. Vaikai valgo pusryčius, pasirinktinai nuo lauko sąlygų, lauko pavėsinėje arba vidaus grupėje.
9.30-12.00 val. – Ugdomoji veikla. Vaikai ugdomi pagal lauko pedagogikos metodą (pavėsinėje, išvykoje, žygyje, per žaidimą).
12.00-13.30 val. – Pietūs. Vaikai pietauja, tai gali būti pietūs vidaus grupėje, arba išsineštiniai žygyje.
13.00-15.00 val. – Ramybės metas. Vaikų ilsisi, miega, skaito pasakas, pasėdi ar paguli. Žiemos metu-vidaus grupėje, vasaros laikotarpiu-kiemo pavėsinėje.
15.00-16.00 val. – Meninė veikla. Vaikai piešia, muzikuoja, vaidina, šoka kartu su darželio meninio ugdymo mokytojais, taip pat vyksta būrelių veikla.
16.15-16.45 val. – Pavakariai. Vaikai valgo vakarienę
16.45-18.00 val. – Vakaro ratas. Vaikai pasakoja dienos įspūdžius, žaidžia žaidimus, aptaria kitos dienos veiklas
18.00-19.00 val. – Viso gero, darželi! Vaikų išleidimas į namus, pokalbiai su tėveliais, individuali veikla.

KITA VEIKLA
Vieną kartą per mėnesį vaikai vežami į plaukimo užsiėmimus, maudynes (baseina, prie upės ar kito telkinio).
Kiekvieną savaitę organizuojamos trumposios (2 valandų) išvykos už darželio ribų.
Vieną kartą per mėnesį organizuojamos ilgosios ( 4 valandų) išvykos už darželio ribų (miškas, čiuožinėjimas nuo kalniukų, į parką, prie upės ir kt.).
Kartu su vaikais auginamas sodinamas, auginamas ir prižiūrimas daržas.
Kartu su vaikais kuriamos ugdymo priemonės iš natūralių medžiagų, čia ir dabar (karstynės iš virvių, pusiausvyros laikymo takeliai, užduotys rungtims, meno kūriniai).
Bendradarbiaujama su kitais privačiais lauko darželiais siekiant pasidalinti patirtimi.

Mokestis
Mokestis išliks toks pat kaip ir įprastinėje vaikų grupėje: už maitinimą-2,70 eur./d.
Už ugdymo sąlygų tenkinimą – 0,58 eur./d.
Iš viso viena diena kainuos 3,28 eur.

Lauko grupės aplinka darželio kieme